Karta Graficzna Nvidia Quadro K4000

 • Poleasingowa Quadro K4000 profesjonalnym rozwiązaniem graficznym w swojej klasie, które integrując wysoką wydajność obliczeń i zaawansowane możliwości wizualizacyjne, zmienia współczesne sposoby pracy nad projektami.
  Producent: Nvidia
  699,99 zł
  / szt.

  Łatwy zwrot towaru

  Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
  Pokaż szczegóły
  14 dni na odstąpienie od umowy
  Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
  Bez stresu i obaw
  Dbamy o Twoją wygodę, dlatego w naszym sklepie dokonasz zwrotu na korzystnych warunkach.
  Prosty kreator zwrotów
  Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

  KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

  Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
  Sprawdź dostępność

  ZMIEŃ SWÓJ SPOSÓB PRACY

  Profesjonalne rozwiązania graficzne Quadro 5000, skonstruowane w oparciu o nowatorską architekturę NVIDIA Fermi, oferują do 4 razy wyższą – w porównaniu do poprzedniej generacji – wydajność w szerokim zakresie aplikacji związanych z projektowaniem, animacją oraz przetwarzaniem i obróbką wideo. Dzięki wykorzystaniu nowej technologii skalowalnego silnika geometrycznego, model ten jest w stanie przetwarzać z wydajnością na zadziwiającym poziomie 950 milionów trójkątów na sekundę, ustanawiając w ten sposób nowy standard wydajności 3D². Integrując wysoką wydajność obliczeń i zaawansowane możliwości wizualizacyjne, Quadro 5000 zmienia współczesne sposoby pracy nad projektami.

  REWOLUCYJNA ARCHITEKTURA FERMI W UKŁADACH QUADRO

  Współczesne aplikacje wykorzystują możliwości najnowszej, równoległej architektury przetwarzającej NVIDIA® CUDA™ układów GPU Quadro, co pozwala uzyskać nawet 8-krotny wzrost wydajności w takich złożonych obliczeniowo zadaniach, jak ray tracing, przetwarzanie wideo czy obliczeniowa dynamika płynów. W przypadku aplikacji, dla których priorytetowe znaczenie ma wysoka precyzja oraz niezawodność danych, Quadro jest jedynym profesjonalnym rozwiązaniem graficznym współpracującym z pamięcią ECC i oferującym wysoką wydajność obliczeń zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji, a w efekcie – dokładność i wierność uzyskiwanych rezultatów. Gwarantuje to dużą precyzję i integralność danych, bez konieczności poświęcania wydajności, we wszelkich typach zastosowań, poczynając od aplikacji z dziedziny obrazowania medycznego, a na analizie strukturalnej kończąc.

  MOC NAPĘDZAJĄCA WIZUALNĄ PLATFORMĘ SUPERKOMPUTEROWĄ

  Quadro 5000 to nie tylko procesor graficzny; rozwiązanie to stanowi podstawę całej wizualnej platformy superkomputerowej, obejmującej zarówno sprzęt jak i oprogramowanie umożliwiające korzystanie z takich zaawansowanych możliwości, jak stereoskopowe 3D, skalowalna wizualizacjaoraz produkcja i dystrybucja wideo 3D o jakości high-definition.

  JESZCZE WIĘCEJ MOCY W APLIKACJACH PROFESJONALNYCH

  Profesjonalne technologie programowe NVIDIA, od oprogramowania CUDA po silniki akcelerujące aplikacje, zapewniają w połączeniu z Quadro akcelerację w aplikacjach takich firm, jak Adobe, Autodesk, RTT, Dassault Systems, Bunkspeed i wielu innych.

   

  Cechy i możliwości GPU

  Architektura NVIDIA® CUDA nowej generacji

  Przełomowa, równoległa architektura obliczeniowa NVIDIA CUDA o kryptonimie Fermi ściśle integruje zaawansowane możliwości wizualizacyjne i obliczeniowe, oferując wydajność, dzięki której znacznie wzrasta tempo realizacji zadań w zastosowaniach profesjonalnych.

  NVIDIA® Parallel DataCache

  Obsługa hierarchicznej struktury pamięci podręcznej wraz z towarzyszącą jej i wbudowaną w układ pamięcią współdzieloną. Pamięć cache L1 i L2 zapewnia wyjątkową przepustowość, przyspieszając realizację takich zadań jak ray tracing w czasie rzeczywistym, obliczenia fizyczne czy filtrowanie tekstur.

  Duża pojemność i ultrawysoka przepustowość bufora ramki

  Duża pojemność i wysoka przepustowość pamięci graficznej umożliwiają wyświetlanie olbrzymich modeli i złożonych scen, a także realizację zadań obliczeniowych korzystających z ogromnych zbiorów danych.

  Duża szybkość i 64-bitowa precyzja obliczeń zmiennoprzecinkowych

  Najwyższa w branży wydajność obliczeń zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji, zapewniająca szybki dostęp do dokładnych rezultatów w aplikacjach o krytycznym znaczeniu, w tym w systemach z dziedziny komputerowo wspomaganego projektowania (CAD) oraz programach wykorzystujących techniki analizy metodą elementów skończonych i obliczeniowej dynamiki płynów.

  Obsługa pamięci ECC

  Spełnia najostrzejsze wymagania stawiane przez aplikacje o krytycznym znaczeniu, dzięki czemu gwarantuje bezkompromisową precyzję obliczeń i niezawodność stacji roboczych. Oferuje ochronę przechowywanych w pamięci informacji w celu poprawienia integralności wykorzystywanych przez aplikacje danych.

  Silnik NVIDIA GigaThread

  Zapewnia do 10 razy szybsze przełączanie kontekstu w porównaniu do architektur poprzednich generacji oraz wprowadza możliwość równoczesnego wykonywania jąder kodu i poprawione zarządzanie blokiem wątków.

  Podwójne silniki kopiujące

  Umożliwiają osiągnięcie najwyższej wydajności zarówno w przypadku równoległego przetwarzania danych, jak i odbywającej się równocześnie komunikacji GPU z systemem bazowym, co przyspiesza działanie podczas realizacji takich zadań, jak ray tracing, korekcja koloru czy symulacje fizyczne.

  Skalowalny silnik geometryczny NVIDIA®

  Zapewnia radykalny wzrost wydajności w szerokim zakresie aplikacji typu CAD, DCC i medycznych, umożliwiając w pełni interaktywną pracę z modelami i scenami o złożoności o rząd wielkości większej niż kiedykolwiek wcześniej.

  Szybki transfer tekstur 3D

  Szybki transfer i operowanie teksturami 3D pozwala na większą interaktywność podczas wizualizacji dużych zestawów danych wolumetrycznych.

  Sprzętowe obcinanie okien 3D (3D Window Clipping)

  Dzięki zwiększeniu szybkości transferu między buforem koloru a buforem ramki, sprzętowo akcelerowane obszary obcinania (mechanizm transferu danych między oknem i buforem ramki) zdecydowanie zwiększają ogólną wydajność graficzną.

  Ujednolicona architektura sterowników (UDA)

  Ujednolicona architektura sterowników (UDA) firmy NVIDIA gwarantuje pełną kompatybilność (zarówno wstecz, jak i w przyszłości) z oprogramowaniem sterującym. Ułatwia modernizację konfiguracji za pomocą nowych produktów Quadro, ponieważ wszystkie rozwiązania z tej serii korzystają z tych samych sterowników.

  Jakość obrazu

  Pełnoekranowy antyaliasing (FSAA)

  Technologia pełnoekranowego antyaliasingu z obsługą trybu do 64x FSAA włącznie (128x z SLI) radykalnie redukuje widoczne na ekranie artefakty związane z aliasingiem (efekt „schodków”), umożliwiając wizualizację scen z wysokim stopniem realizmu i niezrównaną jakością obrazu.

  Teselacja na GPU oraz technologia Shader Model 5.0

  Silniki teselacyjne Quadro automatycznie generują drobiazgowo szczegółową geometrię, umożliwiając wizualizację środowisk i scen z filmową jakością i bez konieczności poświęcania wydajności.

  Obsługa tekstur i obszarów renderowania 16K

  Możliwość korzystania z tekstur o rozmiarach 16 tys. x 16 tys. pikseli (16K) i renderowania do obszarów o tej wielkości. Przydatna w aplikacjach, które wymagają najwyższej rozdzielczości i jakości przetwarzania obrazu.

  Technologia wysokiej precyzji i dynamiki barw (HDR) firmy NVIDIA

  Ustanawia nowe standardy jakości i klarowności obrazu, dzięki zmiennoprzecinkowemu przetwarzaniu w operacjach cieniowania, filtrowania, teksturowania i mieszania. Zapewnia bezprecedensową jakość renderowanego obrazu przy przetwarzaniu efektów wizualnych.

  Funkcje związane z wyświetlaniem

  Złącza wizyjne zapewniające najwyższą jakość obrazu

  Zestaw gniazd umożliwiający współpracę z urządzeniami wyświetlającymi o ultrawysokiej rozdzielczości, zapewniającymi fenomenalną, fotorealistyczną jakość obrazu. Obsługa bezpośrednio przez GPU dwóch aktywnych wyjść, włączając dwukanałowy interfejs DVI-I (rozdzielczość do 3840 x 2400 przy 24 Hz), DisplayPort (do 2560 x 1600 przy 60 Hz) i HDMI poprzez kabel.

  30-bitowa wierność odwzorowania kolorów

  30-bitowa wierność odwzorowania kolorów (10 bitów na kolor) pozwala na uzyskanie nie milionów, a miliardów wariantów odcieni, zapewniając bogaty, żywy obraz o najszerszej dynamice barw.

  Cyfrowy potok wideo NVIDIA® Quadro®

  Cyfrowy potok wideo Quadro jest jedynym w branży, akcelerowanym przez GPU rozwiązaniem umożliwiającym przechwytywanie, przetwarzanie i dostarczanie w czasie rzeczywistym materiału wideo SDI o wysokiej rozdzielczości w środowiskach dedykowanych produkcji i dystrybucji wideo zarówno w formacie standardowym, jak i stereoskopowym 3D. Obsługa nieskompresowanego 8-, 10- i 12-bitowego SDI za pośrednictwem opcjonalnych kart Quadro SDI Capture i Quadro SDI Output.

  Rozwiązanie NVIDIA® Quadro® G-Sync

  Opcjonalna karta Quadro G-Sync jest zaawansowanym rozwiązaniem umożliwiającym synchronizację klatek pomiędzy układami GPU i zapewniającym sposób synchronizacji z zewnętrznym źródłem (house sync). G-Sync pozwala na korzystanie w zaawansowanych systemach wizualizacyjnych z wielu pracujących unisono projektorów lub wyświetlaczy, udostępniając w ten sposób niezrównany poziom realizmu i lepsze sposoby współpracy.

  NVIDIA® 3D Vision Pro

  Wchodzące w skład rozwiązania 3D Vision Pro zaawansowane aktywne okulary migawkowe zapewniają kryształową czystość stereoskopowej wizualizacji 3D udostępniającej największą głębię wrażeń. Zastosowanie komunikacji radiowej pozwala na wykorzystanie tego rozwiązania w szerokim zakresie środowisk, poczynając od miejsc dedykowanych pracy zespołowej, a na salach widowiskowych kończąc. Rozwiązanie 3D Vision Pro jest sprzedawane oddzielnie.

  Wsparcie dla poczwórnie buforowanego trybu stereo OpenGL

  Poczwórnie buforowany tryb stereo OpenGL udostępnia aplikacjom profesjonalnym możliwość płynnej wizualizacji w stereoskopowym 3D.

  Profesjonalna synchronizacja stereo 3D

  Umożliwia pełną kontrolę nad efektem stereoskopowym poprzez dedykowane 3-pinowe (mini-DIN) połączenie pomiędzy kartą graficzną a osprzętem stereo 3D. Obsługa za pośrednictwem opcjonalnego, 3-pinowego złącza typu mini-DIN.

  Wsparcie od strony programowej

  Programowanie równoległej architektury obliczeniowej CUDA

  Możliwość wykorzystania mocy GPU w zadaniach obliczeniowych ogólnego przeznaczenia przy użyciu standardowych języków programowania typu C/C++ i Fortran, a także rozwijanych obecnie interfejsów programowania aplikacji (API), takich jak OpenCL czy Direct Compute. Szeroka akceptacja CUDA zapewnia akcelerację w takich dziedzinach, jak ray tracing, przetwarzanie wideo i obrazu oraz obliczeniowa dynamika płynów.

  Programowanie w Cg

  Programowalny układ GPU z obsługą języka programowania shaderów Cg (język wysokiego poziomu oparty na otwartym standardzie), umożliwiającego tworzenie i integrowanie w modelach, scenach i projektach 3D fotorealistycznych efektów w czasie rzeczywistym.

  Współpraca z Microsoft® Windows® 7

  Korzystaj z wszystkich nowych, fascynujących funkcji i możliwości systemu Windows 7, zapewniającego na mobilnych i stacjonarnych stacjach roboczych bezprecedensową wydajność aplikacji, zaawansowany realizm wizualizacji i pierwszorzędną niezawodność przy wyróżniającej się kompatybilności z aplikacjami.

  Możliwość programowania z użyciem technologii Shader Model 5.0

  Nieograniczona długość programów wierzchołkowych oraz dynamiczna kontrola przepływu eliminują wcześniejsze ograniczenia programów cieniujących w OpenGL i DirectX, umożliwiając tworzenie wyrafinowanych, niewyobrażalnych wcześniej efektów.

  Rozszerzenia firmy NVIDIA dla graficznych interfejsów programistycznych

  Firma NVIDIA udostępnia zestaw rozszerzeń do standardowych API graficznych dla systemów Linux i Windows, co pozwala opracowywanym przy ich użyciu aplikacjom na wykorzystanie pełnego potencjału zaawansowanych możliwości układów GPU.

  Kompatybilność z silnikami akcelerującymi aplikacje opracowanymi przez firmę NVIDIA

  Doładuj wydajność i rozszerz funkcjonalność aplikacji za pomocą wysoce zoptymalizowanych modułów programowych – obejmujących m. in. moduły SceniX i OptiX – wprowadzających zawansowane możliwości kreatywne i analityczne.

  Technologia NVIDIA® SLI®

  Technologia SLI Multi-OS umożliwia użytkownikowi uruchamianie na pojedynczym komputerze wielu różnych aplikacji dla stacji roboczych, które to aplikacje pracują pod kontrolą systemów operacyjnych Windows lub Linux. Każdemu z równolegle pracujących na tym komputerze systemów przyporządkowane jest obsługujące go bezpośrednio rozwiązanie graficzne Quadro. Dostępna wyłącznie na certyfikowanych platformach SLI Multi-OS.

  NVIDIA® Multi-OS

  Technologia NVIDIA Multi OS umożliwia użytkownikowi uruchamianie na pojedynczym komputerze wielu różnych aplikacji dla stacji roboczych, które to aplikacje pracują pod kontrolą systemów operacyjnych Windows lub Linux. Każdemu z równolegle pracujących na tym komputerze systemów przyporządkowane jest obsługujące go bezpośrednio rozwiązanie graficzne Quadro. Dostępna wyłącznie nacertyfikowanych platformach SLI Multi-OS.

  Technologia NVIDIA® SLI® Mosaic

  Technologia NVIDIA SLI Mosaic umożliwia na pojedynczej stacji roboczej z certyfikatem SLI transparentne skalowanie obszaru wyświetlania dowolnej aplikacji na nawet cztery kanały wyświetlania, włączając wsparcie dla projekcji 4K, przy zachowaniu pełnej wydajności. Dostępna wyłącznie na certyfikowanych platformach Quadro SLI.

  Standard przemysłowy

  Kompatybilność ze standardowymi architekturami

  Kompatybilność z 32- i 64-bitowymi architekturami mikroprocesorów x86 firm Intel i AMD oraz systemami operacyjnymi firmy Microsoft i systemami Linux.

  Ultracicha konstrukcja

  Głośność na poziomie poniżej 28 dB gwarantuje ultraciche środowisko pracy.

   

  SPECYFIKACJA GPU:

  Układ GPU NVIDIA Quadro Quadro 5000
  Liczba układów GPU NVIDIA Quadro 1
  Format platformy 11,11 cm (4,376 cala) wys. x 24,76 cm (9,75 cala) dług., dwa sloty
  Liczba rdzeni CUDA 352
  Gigaflopy (pojedyncza precyzja) 718.08
  Gigaflopy (podwójna precyzja) 359.04

  SPECYFIKACJA PAMIĘCI GRAFICZNEJ:

  Wielkość bufora ramki 2,5 GB GDDR5
  Interfejs pamięci 320-bitowy
  Przepustowość pamięci (GB/s) 120 GB/s

  OBSŁUGA WYŚWIETLACZY:

  Dwukanałowe złącze DVI-I 1
  DisplayPort 2
  Liczba wyjść cyfrowych 2
  3D Vision Pro
  Liczba wyjść analogowych 1
  Stereo (3-pinowe Mini-DIN) 1 (opcjonalne)
  Kanały wyświetlania 2
  Maksymalna rozdzielczość w trybie cyfrowym przy 60 Hz 2560x1600
   

  OBSŁUGIWANE FUNKCJE:

  OpenGL 4.4
  Microsoft Direct X 11
  Shader Model 5.0
  Architektura NVIDIA CUDA
  Oprogramowanie do zarządzania wyświetlaniem NVIEW
  FSAA (najwyższy tryb)* 64x (128x z SLI)
  Opcja SDI
  Opcja G-Sync
  NVIDIA Multi-OS Technology
  Tryb SLI Mosaic*
  Obsługa trybu SLI Frame Rendering

  SPECYFIKACJA TERMICZNA I ZASILANIA:

  Spełnia normy EnergyStar
  (przy wsp. poboru mocy w trybie pełnego obciążenia/bezczynności na poziomie 2:1 lub lepszym)
  Maksymalny pobór mocy 152W
  Głośność w czasie pracy <28dB
  Wymagany jest dodatkowy przewód (przewody) zasilający pojedynczy 6-pinowy
  ¹Wzrost wydajności zmierzony w ViewPerf 11 na stacji roboczej wyposażonej w Quadro 5000 w porównaniu do Quadro FX 4800.

   

  Poleasingowa karta graficzna Quadro 5000 jest objęta 6 miesięczną gwarancją, jest w doskonałym stanie wizualnym i technicznym.

   

   

  Parametry techniczne:
  Producent:
  Nvidia Quadro
  Model:
  quadro k4000
  Pamięć operacyjna:
  3 GB DDR5
  Szyna Pamięci:
  192 Bit
  Wyjścia:
  1 x DVI
  ,
  2 x Displayport
  CPU:
  8564
  Okres gwarancji:
  6 miesięcy
  Zapytaj o produkt

  Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

  Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

  Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
  Opinie naszych klientów
  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
  Zamknij
  pixel